Teknik Eğitim Vakfı Adana Şubesi

"Sevgiye ve Hayata Açılan Kapı"

  

Temiz Çevre, Temiz Toplum, Sağlıklı Nesiller


         

Adana Karataş ve Yumurtalık İlçeleri Turizmi Geliştirme ve Altyapı Hizmet Birliği (ATGAB) ev sahipliğini yaptığı etkinliğe, Teknik Eğitim Vakfı Adana Şubesi, Adana Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi, TED Adana Koleji öğrencileri, Karataş Belediyesi ve üniversitelerin farklı bölümlerinden öğrenci grupları proje paydaşları olarak katılarak sahil temizlik çalışmalarında yer aldılar.

 

 

Her yıl geleneksel olarak Teknik Eğitim Vakfı Adana Şubesi’nin öncülüğünde Akyatan Lagünü’nde düzenlenen sahil temizlik çalışması projesinde bu yıl çok sayıda farklı Sivil Toplum Kuruluşu, kamu kurumları ve okullar yer aldı.

 

 

Teknik Eğitim Vakfı Adana Şubesi Başkanı Sait Altıparmak, ATGAB-Turizm Birlik Başkanı Başkanı Boğaçhan Ünal’a projeye vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

 

TEMİZ ÇEVRE , TEMİZ TOPLUM , SAĞLIKLI NESİLLER

 

Karataş Belediye Başkanı Sayın Boğaçhan Ünal, yapılan etkinliğin, Akyatan Lagünü ve yaban hayatı geliştirme sahasında çevre bilincinin oluşması ve bölgenin doğal yapısına dikkat çekilmesi konusunda yapılan etkinliğin büyük önem arz ettiğini belirtti.

 

 

Adana Büyükşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Nermin Şahin Hocaoğlu ise sosyal projelere gençlerin katılımının öneminden bahsederek, Caretta Caretta’ların sahildeki çöplere takılarak hayatlarını kaybetmelerini önleme ve o bölgedeki varlıklarını korumalarını sağlamaya destek olanlara teşekkür etti.

 

Copyright © 2014